Кожна позитивна радісна емоція викликає більш жвавий обмін в усіх функціях організму, перші радісні емоції мають великий вплив на вільний нормальний розвиток дитини.

Психологічна література для люблячих батьків

Як побудувати стосунки з дитиною? Як змусити її слухатися? Чи можна виправити стосунки, якщо вони зайшли в глухий кут? Ви знайдете відповіді на ці та інші питання, дізнаєтесь, як вирішувати їх на практиці у вашому житті. Психологи можуть рекомендувати дану книгу для читання батькам-клієнтам, адже в ній дуже просто і доступно описані головні принципи і ази виховання.
Ця книга розширює і поглиблює теми попередньої книги автора, яка стала лідером продажів завдяки рідкісному поєднанню наукової глибини і ясності викладу.
У новій книзі обговорюються, розбираються і пояснюються численні запитання, які хвилюють батьків: “Як виховувати? Як привчати до дисципліни? Як карати? Як змусити добре вчитися?”  
Чому тато, завжди такий добрий і ласкавий, так СТРАШНО кричить на маму? Чому мила собачка сусідів раптом кинулася зі страшним гавкотом? Чому крісло ночами перетворюється на страшне чудовисько? Величезний, різноманітний світ оточує дитину. У ньому стільки нез’ясовного, незрозумілого, що породжує страх. Ваша увага, турбота, бажання вислухати і зрозуміти не дадуть дитячим страхам розвинутися в фобії і неврози, розвіють їх як дим. Незамінним помічником на цьому важкому шляху стане дана книга з конкретними порадами та рекомендаціями.
Зажигина М. А. «Чего не стоит делать родителям, но что они все равно делают». 
Автор – професійний дитячий і сімейний психолог, багато років консультує батьків, – пише про основні психологічні проблеми, що виникають у дітей дошкільного віку (від народження до 6-7 років). Опис кожної проблеми включає в себе аналіз причин її виникнення, типових помилкових дій батьків, несприятливих зовнішніх умов, що посилюють ситуацію, а також наслідків помилок і можливих способів подолання проблем. Звідки беруться проблеми і до чого вони можуть призвести? Яка батьківське поведінка провокує їх виникнення? Чого не варто робити батькам, щоб не погіршувати ситуацію? І головне: як долати труднощі і вирішувати проблеми? Про все це розмірковує автор книги. В кінці кожного розділу наводяться відповіді на запитання батьків з даної теми.

Автор цієї книги, до речі засновник корпорації SONY, зайнявся питаннями раннього розвитку неспроста – його власна дитина відставала у розумовому розвитку. В результаті досвіду, набутого у вихованні та навчанні своєї дитини, за допомогою фахівців він заснував «Асоціацію раннього розвитку» та школу «Навчання талантів», написав цю книгу і став одним з найвідоміших спеціалістів світу в галузі раннього розвитку дітей.
Книга відомого польського лікаря, педагога і письменника Януша Корчака “Як любити дитину” дає яскраве уявлення про істотні риси його педагогічної концепції. Корчак стверджує, що виховання, засноване на повазі до особистості дитини, безоціночне, безкорисливе і має виходити тільки з інтересів розвитку самої дитини. Саме так можна навчитися любити дітей по-справжньому.
Жан Ледлофф провела два з половиною роки в глибині джунглів Латинської Америки разом з індіанцями племені екуана. Спілкування з цими людьми справило на неї таке сильне враження, що Жан відкинула західні уявлення про те, як людина повинна жити і виховувати дітей, і написала цю сенсаційну книгу, що стала бестселером у багатьох країнах світу. Жан підводить нас до розуміння того, що щастя – природний стан кожної людини; ми втрачаємо благополуччя тільки через непорозуміння наших істинних потреб та через неправильне виховання дітей. Жан пристрасно закликає нас прислухатися до інтуїції, розібратися в собі і забезпечити нашим дітям міцну емоційну основу, з якою можна прожити щасливе і радісне життя.
Ця книга – не посібник з експлуатації приладу під назвою “дитина” , це роздуми і спостереження досвідченого психолога, який працює з дорослими і дітьми, чиї долі , історії та приклади можуть допомогти кожному, хто хоче виростити щасливу людину, яка творить власну долю, вона про те, що треба не виховувати, а жити люблячи.
Мурашова Екатерина «Понять ребенка:Психологические проблемы ваших детей”». Книга розкриває проблеми виховання і психологічного розвитку дітей дошкільного та шкільного віку. Спираючись на точні рекомендації автора, батьки зможуть вирішити, в яких випадках слід звернутися до фахівця, а коли проблему можна вирішити самостійно. Видання покликане допомогти батькам не тільки виростити психічно здорову дитину, але й сформувати розвинену сучасну особистість з хорошим життєвим потенціалом.

Повість про восьмирічного хлопчика Сашу Савєльєва, який живе у бабусі з дідусем, бо бабуся не довіряє виховання дитини своїй дочці. Вона ненавидить і засуджує «безпутну» дочку, що знайшла нового чоловіка. Її жорстока «любов» до онука, більше схожа на ненависть, виростає з бажання мати слухняну живу ляльку, яку можна опікати, лікувати і карати. Ця «самовіддана» турбота допомагає їй відчувати власну значимість і гостріше упиватися власним «стражданням», заподіювані брехливими, черствими і невдячними оточуючими (включаючи хлопчика). Дитина, якого вона в безперервному режимі вчить ненавидіти мати, погано піддається цій обробці свідомості і намагається вирватися з-під преса домашньої тиранії.
У книзі популярно розповідається про психологічні механізми життя сім’ї. Сімейні взаємини розглядаються через призму сприйняття навколишнього світу дитиною. Автор показує, що поведінка дитини та її особистісні характеристики визначаються не тільки реальними умовами сімейного життя, але і їх сприйняттям та ступенем внутрішньої активності дитини.
Джерело : https://dytpsyholog.com

Немає коментарів:

Дописати коментар