Кожна позитивна радісна емоція викликає більш жвавий обмін в усіх функціях організму, перші радісні емоції мають великий вплив на вільний нормальний розвиток дитини.

Ігри, які вчать доброті

Ігри, які вчать доброті



Ігри для дітей існують різноманітні: одні розвивають пам'ять, інші - мову малюка, треті — уяву. А ще існують чудові ігри, що розвивають позитивні якості дитини і допомагають їй ставати доброзичливим, відрізняти погані вчинки від хороших.

Скарбничка добрих справ. Виріжте з кольорового паперу кружечки або сердечка. В кінці кожного дня запропонуйте дитині покласти в «скарбничку» стільки кружечків, скільки добрих справ він сьогодні здійснив. Якщо малюк не може, допоможіть йому знайти цю добру справу навіть у найменших позитивних вчинках. Така гра буде стимулом у крихітки здійснювати щось хороше.

• Викидаємо злість. Дайте дитині чорні крапки або темні плями, запропонуйте скласти їх у мішок. При цьому спонукайте дитину розповісти, які погані вчинки були у нього сьогодні. Домовтеся з малюком, що ви складаєте вашу злість, образу або іншу негативну емоцію в цей мішок і йдете викидати її.

• Ласкаві імена.
Гра колективна, яка виховує доброзичливе ставлення однієї дитини до іншої. Гравці повинні стати в коло. Один з учасників кидає м'яч іншому, називаючи його ласкаво по імені. Наприклад: Сергійку, Богданчик, Олечка і т.д. Другий гравець кидає наступному. Виграє той, хто назвав більше ласкавих імен.

• Компліменти.
Запропонуйте дітям сісти в коло обличчям і взятися за руки. Кожна дитина повинна сказати щось добре і приємне своєму сусідові, що сидить поруч. Той, кому призначена похвала, каже: «Дякую, мені дуже приємно». І далі він говорить комплімент наступній дитині. Коли малюк не знає що сказати, дорослий повинен йому допомогти знайти потрібні слова.

• Піраміда любові
. Згадаємо разом з дітьми про те, що всі ми щось любимо. У когось це сім'я, у когось лялька, а декому просто подобається морозиво. Запропонуйте дітям побудувати піраміду любові. Дорослий починає її будувати, називаючи те, що він любить й кладе руку в центр. Потім кожен з дітей називає те, що йому подобається або викликає симпатію и кладе свою руку зверху. Таким чином, вийшла ціла піраміда.




Немає коментарів:

Дописати коментар